Ahogy a hideg idő beköszöntött úgy a megfázás szorosan követte. Így a mai napon a teák lesznek terítéken. A gyógynövények segítenek leküzdeni a fránya megfázást és még a napi folyadékbevitelről is gondoskodnak.
Menta tea:
Leszámol a baktériumokkal, a náthás időszakban köhögés csillapítására is használható, ha gyógynövényboltban járunk, akkor a fodormenta a leginkább javasolt.
Kamillatea:
A gyulladt torok kiváló öblögető szere, érdemes az orvosi zsálya főzetével felváltva alkalmazni. A hurutos légutak kiváló ellenszere, enyhíti a rekedtséget, fertőtlenítő hatású, nyugtatgatja az egész szervezetet. Forrázás után 10-20 percig hagyjuk állni, ízesítsük mézzel, ha már nem forró.
Hársfavirág:
A kamilla után a második legnépszerűbb gyógytea megfázás idején, de akár az influenza tüneteit is enyhíti, szívbetegek azonban kerüljék. Oldja a hurutot, csökkenti a gyulladást, izzaszt, csillapítja a köhögést és csökkenti a torokgyulladást. Forrázás után negyed órát kell állni hagyni. A hársfavirág méze nyugtató és antiszeptikus hatású, használjuk a teába!
Vöröshagyma:
Megfázáskor csökkenti a hörgők és az orr dugulását, csillapítja a köhögést és enyhíti a torokfájást is. Vízben főzzük meg a tiszta, de héjjal rendelkező hagymát, jó puhára, majd hagyjuk állni maximum 1 órát és szűrjük le, mézzel ízesítve ideális.
Édeskömény:
Jótékony hatású a hörgőkre, csillapítja a köhögési ingert, eközben pedig elősegíti a váladék felköhögését. Gyulladáscsökkentő hatású, gátolja a kórokozók elszaporodását.
Remélem hasznosnak találtátok a cikket. Írjátok meg ti mit szoktatok inni megfázáskor.
Szilla
https://www.egeszsegkalauz.hu/gyogymodok/gyogynovenyek/5-gyogynoveny-megfazasos-panaszokra/dsbcf85